MC326-10.0W4L100C-WK40TF
MC326-10.0W4L100C-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
22 mm
DC Cutting diameter
10 mm
DIN
ZYL01001005
DN Neck diameter
9.5 mm
GAMP Rake angle axial
13.5 Degree
LF Functional length
80 mm
LN Neck length
57.567 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03-DIN
ZYL01001005
LPR Protruding length
60 mm
LS Shank length
40 mm
Name Identifying order number
MC326-10.0W4L100C-WK40TF
OAL Overall length
100 mm
RE Corner radius
1 mm