MC324-20.0W3B200C-WJ30TF
MC324-20.0W3B200C-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
32 mm
DC Cutting diameter
20 mm
DIN
ZYL02001005
DN Neck diameter
19 mm
LF Functional length
79 mm
LN Neck length
51.134 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
20 mm
LOC-03-DIN
ZYL02001005
LPR Protruding length
54 mm
LS Shank length
50 mm
Name Identifying order number
MC324-20.0W3B200C-WJ30TF
OAL Overall length
104 mm
RE Corner radius
2 mm