MC111-20.0A4B-WJ30TF
MC111-20.0A4B-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
38 mm
DC Cutting diameter
20 mm
DIN
ZYL02000105
LF Functional length
104 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
20 mm
LOC-03-DIN
ZYL02000105
LPR Protruding length
54 mm
LS Shank length
50 mm
Name Identifying order number
MC111-20.0A4B-WJ30TF
OAL Overall length
104 mm