MC111-18.0W4B-WJ30TF
MC111-18.0W4B-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
32 mm
DC Cutting diameter
18 mm
DIN
ZYL01801005
LF Functional length
68 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
18 mm
LOC-03-DIN
ZYL01801005
LPR Protruding length
44 mm
LS Shank length
48 mm
Name Identifying order number
MC111-18.0W4B-WJ30TF
OAL Overall length
92 mm