MC111-14.0A4B-WJ30TF
MC111-14.0A4B-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
26 mm
DC Cutting diameter
14 mm
DIN
ZYL01400105
LF Functional length
83 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
14 mm
LOC-03-DIN
ZYL01400105
LPR Protruding length
38 mm
LS Shank length
45 mm
Name Identifying order number
MC111-14.0A4B-WJ30TF
OAL Overall length
83 mm