M20213-M1.4
M20213-M1.4
DIN
ZYL00252105
LDRED Neck length
6.5 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
2.5 mm
LOC-03-DIN
ZYL00252105
LS Shank length
21 mm
Name Identifying order number
M20213-M1.4
OAL Overall length
40.55 mm
PLCD Gate diameter
1.09 mm
TCL Tap chamfer length
1.35 mm
TCTR Thread tolerance class
5HX
TD Thread diameter
1.4 mm
THL Thread cutting part length
6.5 mm
THOD Thread designation
M1.4x0.3-5HX
TP Thread pitch
0.3 mm