LTDD3100A450M3
LTDD3100A450M3
Mitsubishi Materials
Характеристики
BMC Body material code
S - Solid steel
CCONMS Connection count machine side
1
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
MI - Mitsubishi Materials
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DC Cutting diameter minimum
31 mm
DIN
MKG00302085
FamilyProducts
TAPER SHANK DRILL LTD Extra long
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
GRDMFG Grade manufacturers designation
HSS
GRDSYC Grind style code
MI-S
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
302-01 - Twist Drill
LCF Length chip flute
309.3 mm
LF Functional length
450 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
20
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
MKG Morse taper
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
8 non-dimensional size
LOC-03 CZCMS Connection size code
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
MKG00302085
Name Identifying order number
LTDD3100A450M3
NOF Flute count
2
OAL Overall length
459.3 mm
PL Point length
9.3 mm