LSDD0740A250
LSDD0740A250
Mitsubishi Materials
Артикул: LSDD0740A250
В наличии
В корзину
Характеристики
BMC Body material code
S - Solid steel
DC Cutting diameter minimum
7.4 mm
DIN
ZYL00740105
FamilyProducts
STRAIGHT SHANK DRILL LSD Extra Long
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
GRDMFG Grade manufacturers designation
HSS
GRDSYC Grind style code
MI-X
HAND Cutting direction
R - Right
Interface codes
J6 /
LCF Length chip flute
132.2 mm
LF Functional length
250 mm
LOC-03 CZCMS Connection size code
0074
LOC-03 DCONMS Diameter
7.4 mm
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL00740105
Materials
P,M,K,N
Name Identifying order number
LSDD0740A250
NOF Flute count
2
OAL Overall length
252.2 mm
PL Point length
2.2 mm