LSDD0610A200
LSDD0610A200
Mitsubishi Materials
Артикул: LSDD0610A200
В наличии
В корзину
Характеристики
BMC Body material code
S - Solid steel
DC Cutting diameter minimum
6.1 mm
DIN
ZYL00610105
FamilyProducts
STRAIGHT SHANK DRILL LSD Extra Long
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
GRDMFG Grade manufacturers designation
HSS
GRDSYC Grind style code
MI-X
HAND Cutting direction
R - Right
Interface codes
J6 /
LCF Length chip flute
121.8 mm
LF Functional length
200 mm
LOC-03 CZCMS Connection size code
0061
LOC-03 DCONMS Diameter
6.1 mm
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL00610105
Materials
P,M,K,N
Name Identifying order number
LSDD0610A200
NOF Flute count
2
OAL Overall length
201.8 mm
PL Point length
1.8 mm