LOEX120731TR-M12 MS2500
LOEX120731TR-M12 MS2500
Seco
Характеристики
BS Wiper edge length
0.37 mm
COMPC Company code
SO - SECO Tools
Delivery state valid from
3/14/2020
DIN
LO1207317R
EPSR Insert included angle
90 Degree
FamilyProducts
LOEX120731TR-M12 MS2500
GRDMFG Grade manufacturers designation
MS2500
ID Technical product number
IFS Insert mounting style code
7 - Prismatic clamping, concave
IH Insert hand
R - Right
Interface codes
J6 /
ISISO ISO property
ISYC Subclass
201-04 - Rectangular insert
LE Cutting edge effective length
12 mm
LOC-03-Connection-codes
J6 / J441 - connection code machine end
LOC-03-DIN
LO1207317R
Name Identifying order number
LOEX120731TR-M12 MS2500
NOI Insert index count
4
RE Corner radius
3.1 mm
S Insert thickness
9.88 mm