KTDD1440M2
KTDD1440M2
DC Cutting diameter minimum
14.4 mm
LCF Length chip flute
125.5 mm
LF Functional length
222 mm
Name Identifying order number
KTDD1440M2
OAL Overall length
225.5 mm
PL Point length
3.5 mm