F4050.B32.100.Z12.R734
F4050.B32.100.Z12.R734
CDX Cutting depth maximum
1.1 mm
3 - With Coolant exit, axial and radial
DAH Diameter access hole
27 mm
DC Cutting diameter
100 mm
12/1/2023
DHUB Hub diameter
78 mm
DIN
FDA03201210
LOC-03 CCFMS Form
12
LOC-03 CCSMS Style
0 Hole in machine direction or shaft in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Type
FDA Milling arbor mounting
LOC-03 DCONMS Diameter
32 mm