F4045.B40.125.Z12.04
F4045.B40.125.Z12.04
CDX Cutting depth maximum
4 mm
CICT Cutting item count
12
DAH Diameter access hole
56 mm
DC Cutting diameter
125 mm
DCX Cutting diameter maximum
134.8 mm
DHUB Hub diameter
80 mm
DIN
FDA04002200
Heptagon face milling cutters F4045
J6 / J61
ISISO A Indicator for ISO cutting plate Pos.A
ISO
LOC-03 CCFMS Form
22
LOC-03 DCONMS Diameter
40 mm