F2010.B.080.Z06.11.R445M
F2010.B.080.Z06.11.R445M
Walter
Характеристики
BMC Body material code
S - Solid steel
CCONMS Connection count machine side
2
CDX Cutting depth maximum
11 mm
CICT Cutting item count
6
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
W - Walter
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DAH Diameter access hole
20 mm
DC Cutting diameter
80 mm
12/1/2023
DHUB Hub diameter
55.25 mm
DIN
FDA02701200
F23 Number of mounting layers
1
F24 Cutting item count per mounting layer
FamilyProducts
Shoulder milling cutters F2010
J6 / J61
ISISO A Indicator for ISO cutting plate Pos.A
ISO
ISYC Subclass
308-02 - Shoulder milling cutter
KAPR Tool cutting edge angle
89.75 Degree
LOC-03 CCFMS Form
12
LOC-03 CCSMS Style
0 Hole in machine direction or shaft in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Type
FDA Milling arbor mounting
LOC-03 CCUMS Unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Size code
LOC-03 DCONMS Diameter
27 mm