DVJNR-12-3XJETI
DVJNR-12-3XJETI
Seco
Характеристики
A2A Clearance angle major Pos. A
0 Degree
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
9.525 mm
BLDA Tool style code Position A
3
C1A Insert thickness Pos. A
4.76 mm
CEDC Cutting edge count
1
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
SO - SECO Tools
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
D1A Corner radius Pos. A
1.2 mm
3/22/2022
DMIN Minimum bore diameter
300 mm
FamilyProducts
DVJNR-12-3XJETI
GAMF Rake angle radial
-5.3 Degree
GAMO Rake angle orthogonal
-4.5 Degree
GAMP Rake angle axial
-13.2 Degree
HAND Cutting direction
R - Right
HF Functional height
19.05 mm
ID Technical product number
Interface codes
/ J61
Interface codes CSW1
/ J441
ISISO A Indicator for ISO cutting plate Pos.A
ISO
ISO CSW1
ISYC Subclass
309-01 - Tool holder for longitudinal and transversal turning
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
LAMS Inclination angle
-13.5 Degree
LF Functional length
39 mm
LH Head length
43 mm
LOC-03 B Shank width
19.05 mm
LOC-03 H Shank height
19.05 mm
LOC-03 ISO
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
MIID Master insert identification
VNMG160412-M3
Name Identifying order number
DVJNR-12-3XJETI
OAL Overall length
103 mm
STDDES Standard designation
DVJNR-12-3XJETI
THSC Tool holder shape code
A - offset shank design
WF Functional width
26.9 mm