DST.4.160.35.149.16 TS3K
DST.4.160.35.149.16 TS3K
Paul Horn
Артикул: DST41603514916TS3K
APMX Depth of cut maximum
20 mm
DC Cutting diameter
16 mm
DIN
ZYL01600105
DN Neck diameter
15.4 mm
FamilyProducts
DST TORUS ENDMILL, 4-fluted, 30° helix angle
GRDMFG Grade manufacturers designation
TS3K
ID Technical product number
DST41603514916TS3K
303-02 - Centre cutting end mill
LN Neck length
100 mm
LOC-03 CZCMS Connection size code
0160
LOC-03 DCONMS Diameter
16 mm
LOC-03-DIN
ZYL01600105
LPR Protruding length
100 mm
Name Identifying order number
DST.4.160.35.149.16 TS3K
OAL Overall length
149 mm
RE Corner radius
3.5 mm