DST.4.08.119.10.3.20 TS3K
DST.4.08.119.10.3.20 TS3K
Paul Horn
Артикул: DST40811910320TS3K
В наличии
В корзину
Характеристики
APMX Depth of cut maximum
8 mm
BMC Body material code
H - Solid carbide
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
HORN - Paul Horn
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DC Cutting diameter
8 mm
DIN
ZYL01000105
DN Neck diameter
7.4 mm
F71 Number of corner designs
1
FamilyProducts
DST TORUS ENDMILL, 4-fluted, 30° helix angle
FHA Flute helix angle
30 Degree
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
GAMF Rake angle radial
30 Degree
GRDMFG Grade manufacturers designation
TS3K
HAND Cutting direction
R - Right
ID Technical product number
DST40811910320TS3K
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
303-02 - Centre cutting end mill
LN Neck length
30.5 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0100
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03 TCDCONCDMS Connection tolerance class coded
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL01000105
LPR Protruding length
30.5 mm
Name Identifying order number
DST.4.08.119.10.3.20 TS3K
OAL Overall length
119 mm
RE Corner radius
2 mm