DSPL.6.08.5.101.08 TS3K
DSPL.6.08.5.101.08 TS3K
Paul Horn
Артикул: DSPL608510108TS3K
В наличии
В корзину
Характеристики
APMX Depth of cut maximum
40 mm
BMC Body material code
H - Solid carbide
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
HORN - Paul Horn
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DC Cutting diameter
8 mm
DCONMSLD Shank diameter lower limit
0 mm
DIN
ZYL00800105
F71 Number of corner designs
1
FamilyProducts
endmill 6-fluted, with corner radius
FHA Flute helix angle
45 Degree
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
GAMF Rake angle radial
45 Degree
GRDMFG Grade manufacturers designation
TS3K
HAND Cutting direction
R - Right
ID Technical product number
DSPL608510108TS3K
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
303-02 - Centre cutting end mill
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0080
LOC-03 DCONMS Diameter
8 mm
LOC-03 TCDCONCDMS Connection tolerance class coded
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL00800105
Name Identifying order number
DSPL.6.08.5.101.08 TS3K
OAL Overall length
101 mm
RE Corner radius
0.5 mm