DSMMG.2.04.50.4.L50 CD5K
DSMMG.2.04.50.4.L50 CD5K
Paul Horn
Артикул: DSMMG204504L50CD5K
В наличии
В корзину
Характеристики
APMX Depth of cut maximum
2 mm
BMC Body material code
H - Solid carbide
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
HORN - Paul Horn
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DC Cutting diameter
0.4 mm
DIN
ZYL00400105
DN Neck diameter
0.35 mm
F71 Number of corner designs
1
FamilyProducts
DSMMG MICRO ENDMILL Multiple fluted for graphite
FHA Flute helix angle
40 Degree
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
GAMF Rake angle radial
40 Degree
GRDMFG Grade manufacturers designation
CD5K
HAND Cutting direction
R - Right
ID Technical product number
DSMMG204504L50CD5K
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
303-02 - Centre cutting end mill
LN Neck length
5 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0040
LOC-03 DCONMS Diameter
4 mm
LOC-03 TCDCONCDMS Connection tolerance class coded
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL00400105
LPR Protruding length
5 mm
LS Shank length
36 mm
Name Identifying order number
DSMMG.2.04.50.4.L50 CD5K
OAL Overall length
50 mm
RE Corner radius
0.05 mm