DSK.2.050.077.06 TS3E
DSK.2.050.077.06 TS3E
Paul Horn
Артикул: DSK205007706TS3E
В наличии
В корзину
Характеристики
APMX Depth of cut maximum
5 mm
BMC Body material code
H - Solid carbide
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
HORN - Paul Horn
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DC Cutting diameter
5 mm
DIN
ZYL00600105
DN Neck diameter
4.7 mm
FamilyProducts
DSK BALLNOSE ENDMILL, 2-fluted, 30° helix angle
FHA Flute helix angle
30 Degree
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
GAMF Rake angle radial
30 Degree
GRDMFG Grade manufacturers designation
TS3E
HAND Cutting direction
R - Right
ID Technical product number
DSK205007706TS3E
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
303-06 - Ball-nosed end mill
LN Neck length
20.5 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0060
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03 TCDCONCDMS Connection tolerance class coded
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL00600105
LPR Protruding length
20.5 mm
Name Identifying order number
DSK.2.050.077.06 TS3E
OAL Overall length
77 mm
PRFRAD Profile radius 1
2.5 mm