DSAS1230X05S140 DP9020
DSAS1230X05S140 DP9020
CCONMS Connection count machine side
1
CNSC Coolant entry style code
4 - With Coolant entry, axial on hole circle
COATN Coating / Покрытие
TiN/AlTiN
CXSC Coolant exit style code
4 - With Coolant exit, axial on hole circle
DC Cutting diameter minimum
12.3 mm
DIN
ZYL01400115
FamilyProducts
Solid Carbide Drill for Machining Heat Resistant Alloys DSAS type
LCF Length chip flute
90.2 mm
LF Functional length
148 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
14 mm
LOC-03-DIN
ZYL01400115
LPR Protruding length
96.2 mm
LS Shank length
56 mm
LU Usable length
63.7 mm
Name Identifying order number
DSAS1230X05S140 DP9020
OAL Overall length
150.2 mm
PL Point length
2.2 mm