DSAS1110X03S120
DSAS1110X03S120
DC Cutting diameter minimum
11.1 mm
FamilyProducts
drilling
LCF Length chip flute
60.1 mm
LF Functional length
116 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LPR Protruding length
63.1 mm
LS Shank length
57 mm
LU Usable length
35.4 mm
Name Identifying order number
DSAS1110X03S120
OAL Overall length
118.1 mm
PL Point length
2.1 mm