DSAS1080X03S120
DSAS1080X03S120
DC Cutting diameter minimum
10.8 mm
FamilyProducts
drilling
LCF Length chip flute
57 mm
LF Functional length
116 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LPR Protruding length
61 mm
LS Shank length
59 mm
LU Usable length
34.4 mm
Name Identifying order number
DSAS1080X03S120
OAL Overall length
118 mm
PL Point length
2 mm