DSAS1070X03S120
DSAS1070X03S120
DC Cutting diameter minimum
10.7 mm
FamilyProducts
drilling
LCF Length chip flute
54.9 mm
LF Functional length
111 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LPR Protruding length
59.9 mm
LS Shank length
55 mm
LU Usable length
34 mm
Name Identifying order number
DSAS1070X03S120
OAL Overall length
112.9 mm
PL Point length
1.9 mm