DSAS1032X03S120
DSAS1032X03S120
Mitsubishi Materials
Характеристики
BMC Body material code
H - Solid carbide
CCONMS Connection count machine side
2
CNSC Coolant entry style code
1 - With Coolant entry, axial concentric
COMPC Company code
MI - Mitsubishi Materials
CXSC Coolant exit style code
1 - With Coolant exit, axial concentric
DC Cutting diameter minimum
10.32 mm
Delivery state valid from
1/1/2023
DIN
ZYL01200115
FamilyProducts
drilling
FHA Flute helix angle
28 Degree
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
GRDMFG Grade manufacturers designation
DP9020
ISYC Subclass
302-01 - Twist Drill
LCF Length chip flute
54.9 mm
LF Functional length
111 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
1 Metric with coolant
LOC-03 CZCMS Connection size code
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LOC-03 TCDCONCDMS Connection tolerance class coded
LOC-03 ISO
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL01200115
LPR Protruding length
59.9 mm
LS Shank length
55 mm
LU Usable length
32.9 mm
Name Identifying order number
DSAS1032X03S120
NOF Flute count
2
OAL Overall length
112.9 mm
PL Point length
1.9 mm