DSAS0714X03S080
DSAS0714X03S080
DC Cutting diameter minimum
7.14 mm
DIN
ZYL00800115
LCF Length chip flute
39.4 mm
LF Functional length
90 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
8 mm
LOC-03-DIN
ZYL00800115
LPR Protruding length
42.3 mm
LS Shank length
51 mm
LU Usable length
22.7 mm
Name Identifying order number
DSAS0714X03S080
OAL Overall length
91.3 mm
PL Point length
1.4 mm