DSAS0357X03S060
DSAS0357X03S060
Mitsubishi Materials
Характеристики
BMC Body material code
H - Solid carbide
CCONMS Connection count machine side
2
CNSC Coolant entry style code
1 - With Coolant entry, axial concentric
COMPC Company code
MI - Mitsubishi Materials
CXSC Coolant exit style code
1 - With Coolant exit, axial concentric
DC Cutting diameter minimum
3.57 mm
Delivery state valid from
1/1/2023
DIN
ZYL00600115
FamilyProducts
drilling
FHA Flute helix angle
30 Degree
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
GRDMFG Grade manufacturers designation
DP9020
ISYC Subclass
302-01 - Twist Drill
LCF Length chip flute
22.7 mm
LF Functional length
70 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
1 Metric with coolant
LOC-03 CZCMS Connection size code
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03 TCDCONCDMS Connection tolerance class coded
LOC-03 ISO
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL00600115
LPR Protruding length
25.7 mm
LS Shank length
47 mm
LU Usable length
11.4 mm
Name Identifying order number
DSAS0357X03S060
NOF Flute count
2
OAL Overall length
70.7 mm
PL Point length
0.7 mm