DN5K125R00
DN5K125R00
Ingersoll
Характеристики
CCONMS Connection count machine side
2
CDX Cutting depth maximum
6 mm
CNSC Coolant entry style code
1 - With Coolant entry, axial concentric
COMPC Company code
IL - Ingersoll
CXSC Coolant exit style code
3 - With Coolant exit, axial and radial
DC Cutting diameter
125 mm
DCP Data chip provision
0 - Without data chip
DCX Cutting diameter maximum
140.5 mm
Delivery state valid from
10/15/2023
DHUB Hub diameter
85 mm
DIN
FDA04002210
F23 Number of mounting layers
1
F24 Cutting item count per mounting layer
FamilyProducts
Finish Mill DN K
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
308-01 - Face milling cutter
KAPR Tool cutting edge angle
45 Degree
LOC-01 BI Block index
1
LOC-01-Connection-codes
J44 / J441 - Insert (Unknown 01)
LOC-01-DIN
IL-WSP-4537
LOC-03 CCFMS Connection code form
22
LOC-03 CCSMS Connection code style
0 Hole in machine direction or shaft in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
FDA Milling arbor mounting
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
1 Metric with coolant
LOC-03 CZCMS Connection size code
LOC-03 DCONMS Diameter
40 mm
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
FDA04002210
Name Identifying order number
DN5K125R00
OAL Overall length
63 mm