DCNT 085-026-12A-M10
DCNT 085-026-12A-M10
Iscar
Характеристики
BMC Body material code
S - Solid steel
CCONMS Connection count machine side
2
CEDC Cutting edge count
2
CEDC Cutting edge count step
CNSC Coolant entry style code
4 - With Coolant entry, axial on hole circle
COMPC Company code
IS - Iscar
CXSC Coolant exit style code
3 - With Coolant exit, axial and radial
DC Cutting diameter minimum
8.5 mm
DCP Data chip provision
0 - Without data chip
DCX Cutting diameter 1st step maximum
8.9 mm
Delivery state valid from
4/1/2022
DIN
ZYL01201115
FamilyProducts
Exchangeable Head Drills with Chamfering Inserts Mainly for Pre-Thread Holes
FHA Flute helix angle
25 Degree
ISYC Subclass
306-02 - Step drill
LF Functional length
48.8 mm