DC175-05-06.800A1-WJ30RZ
DC175-05-06.800A1-WJ30RZ
DC Cutting diameter minimum
6.8 mm
LCF Length chip flute
53 mm
LDRED Neck length
43 mm
LF Functional length
89.762 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
8 mm
LPR Protruding length
55 mm
LS Shank length
36 mm
LU Usable length
43 mm
Name Identifying order number
DC175-05-06.800A1-WJ30RZ
OAL Overall length
91 mm
PL Point length
1.237 mm