DC175-05-05.159A1-WJ30RZ
DC175-05-05.159A1-WJ30RZ
DC Cutting diameter minimum
5.159 mm
DIN
ZYL00600115
LCF Length chip flute
44 mm
LDRED Neck length
35 mm
LF Functional length
81.061 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03-DIN
ZYL00600115
LPR Protruding length
46 mm
LS Shank length
36 mm
LU Usable length
35 mm
Name Identifying order number
DC175-05-05.159A1-WJ30RZ
OAL Overall length
82 mm
PL Point length
0.939 mm