DC175-05-04.300A1-WJ30RZ
DC175-05-04.300A1-WJ30RZ
DC Cutting diameter minimum
4.3 mm
DIN
ZYL00600115
LCF Length chip flute
36 mm
LDRED Neck length
29 mm
LF Functional length
73.217 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03-DIN
ZYL00600115
LPR Protruding length
38 mm
LS Shank length
36 mm
LU Usable length
29 mm
Name Identifying order number
DC175-05-04.300A1-WJ30RZ
OAL Overall length
74 mm
PL Point length
0.783 mm