DC175-03-15.800A1-WJ30RZ
DC175-03-15.800A1-WJ30RZ
DC Cutting diameter minimum
15.8 mm
DIN
ZYL01600115
LCF Length chip flute
65 mm
LDRED Neck length
45 mm
LF Functional length
112.125 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
16 mm
LOC-03-DIN
ZYL01600115
LPR Protruding length
67 mm
LS Shank length
48 mm
LU Usable length
45 mm
Name Identifying order number
DC175-03-15.800A1-WJ30RZ
OAL Overall length
115 mm
PL Point length
2.875 mm