DC175-03-13.300A1-WJ30RZ
DC175-03-13.300A1-WJ30RZ
DC Cutting diameter minimum
13.3 mm
DIN
ZYL01400115
LCF Length chip flute
60 mm
LDRED Neck length
43 mm
LF Functional length
104.58 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
14 mm
LOC-03-DIN
ZYL01400115
LPR Protruding length
62 mm
LS Shank length
45 mm
LU Usable length
43 mm
Name Identifying order number
DC175-03-13.300A1-WJ30RZ
OAL Overall length
107 mm
PL Point length
2.42 mm