DC175-03-06.900A1-WJ30RZ
DC175-03-06.900A1-WJ30RZ
DC Cutting diameter minimum
6.9 mm
DIN
ZYL00800115
LCF Length chip flute
34 mm
LDRED Neck length
24 mm
LF Functional length
77.744 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
8 mm
LOC-03-DIN
ZYL00800115
LPR Protruding length
43 mm
LS Shank length
36 mm
LU Usable length
24 mm
Name Identifying order number
DC175-03-06.900A1-WJ30RZ
OAL Overall length
79 mm
PL Point length
1.256 mm