C5-DCLCR-35060-12JETI2
C5-DCLCR-35060-12JETI2
Seco
Характеристики
A2A Clearance angle major Pos. A
7 Degree
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
12.7 mm
BLDA Tool style code Position A
3
C1A Insert thickness Pos. A
4.76 mm
CEDC Cutting edge count
1
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
SO - SECO Tools
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
D1A Corner radius Pos. A
1.2 mm
DIN
CCS05000185
DMIN Minimum bore diameter
95 mm
FamilyProducts
C5-DCLCR-35060-12JETI2
GAMF Rake angle radial
0 Degree
GAMO Rake angle orthogonal
0 Degree
GAMP Rake angle axial
J6 / J61
Interface codes CSW1
/ J441
ISISO A Indicator for ISO cutting plate Pos.A
ISO
ISO CSW1
ISYC Subclass
309-09 - System tool for internal turning
KAPR Tool cutting edge angle
95 Degree
LAMS Inclination angle
LF Functional length
60 mm
LH Head length
40 mm