C5-150.10-040-20JETI
C5-150.10-040-20JETI
Seco
COMPC Company code
SO - SECO Tools
CZCWS Connection size code
150
DIN
CCS05000185
FamilyProducts
C5-150.10-040-20JETI
HAND Cutting direction
N - Neutral
HF Functional height
20 mm
ID Technical product number
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
401-00 - Adaptive item converter, extender, reducer unspecified
LF Functional length
35 mm
LOC-01 CZCWS Connection size code
150
LOC-01-Connection-codes
J4 / J431 - Workpiece end
LOC-01-DIN
SO-SO 150 10-20N
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
CCS Coromant Capto System SANDVIK
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
8 non-dimensional size
LOC-03 CZCMS Connection size code
LOC-03 DCONMS Diameter
50 mm
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
CCS05000185
LPR Protruding length
40 mm
Name Identifying order number
C5-150.10-040-20JETI
OAW Overall width
80 mm
RADH Radial height
30 mm
RADW Radial width
40 mm
WF Functional width
40 mm