C2513500.5047
C2513500.5047
Emuge
Артикул: C2513500.5047
В наличии
В корзину
Характеристики
COATN Coating / Покрытие
COMPC Company code
E - Emuge
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DIN
ZYL00902105
DRVS Drive size
7 mm
FamilyProducts
MGB-Enorm2-Z/E-LS
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
GRDMFG Grade manufacturers designation
HSSE
GRDPRIO Standard designation of the grade main application
HSS-E
HAND Cutting direction
R - Right
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
301-01 - Thread cutting tap with offset shank
LOC-03 CCFMS Connection code form
21
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0090
LOC-03 DCONMS Diameter
9 mm
LOC-03 TCDCONCDMS Connection tolerance class coded
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL00902105
Name Identifying order number
C2513500.5047
OAL Overall length
200 mm
PLG Plug style
E - Kappa r 23°
TCDCONMS ISO-tolerance class shank diameter
h9
TCTR Thread tolerance class
2B
TD Thread diameter
12.7 mm
TDFR Thread diameter nominal fraction
1/2 in
TDIN Thread diameter nominal inch
0.5 in
THFT Thread form type
UNF
THOD Thread designation
UNF1/2-20-2B
TP Thread pitch
1.27 mm