C22-20SCLPL09-180-C
C22-20SCLPL09-180-C
DIN CSW1
CP0903993N
DMIN Minimum bore diameter
22 mm
GAMF Rake angle radial
2 Degree
GAMP Rake angle axial
5 Degree
HAND Cutting direction
L - Left
ID Technical product number
Interface codes
KAPR Tool cutting edge angle
95 Degree
LF Functional length
180 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
20 mm
LOC-03 H Shank height
19 mm