C12MSVUBR110320
C12MSVUBR110320
Sumitomo
Артикул: C12MSVUBR110320
В наличии
В корзину
Характеристики
A2A Clearance angle major Pos. A
5 Degree
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
6.35 mm
C1A Insert thickness Pos. A
3.175 mm
D1A Corner radius Pos. A
0.8 mm
DIN CSW1
VB1103083N
DMIN Minimum bore diameter
12 mm
EPSR Insert included angle
35 Degree
FamilyProducts
C12MSVUBR110320
GAMO Rake angle orthogonal
-3 Degree
HAND Cutting direction
R - Right
HF Functional height
5.5 mm
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
L Cutting edge length
11.1 mm
LAMS Inclination angle
-7.5 Degree
LF Functional length
150 mm
LH Head length
17 mm
LOC-03 B Shank width
11.5 mm
LOC-03 CZCMS Connection size code
0120
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LOC-03 H Shank height
11 mm