C12-10SWUCR04-090-C
C12-10SWUCR04-090-C
DIN CSW1
WC0402993L
DMIN Minimum bore diameter
12 mm
GAMF Rake angle radial
12 Degree
GAMP Rake angle axial
0 Degree
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
LF Functional length
90 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03 H Shank height
9 mm