C12-10STUPR09-140-C
C12-10STUPR09-140-C
DIN CSW1
TP0902993L
DMIN Minimum bore diameter
12 mm
GAMF Rake angle radial
8 Degree
GAMP Rake angle axial
5 Degree
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
LF Functional length
140 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03 H Shank height
9 mm