C10MSDUCR070213
C10MSDUCR070213
Sumitomo
Артикул: C10MSDUCR070213
В наличии
В корзину
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
6.35 mm
C1A Insert thickness Pos. A
2.38 mm
D1A Corner radius Pos. A
0.8 mm
DMIN Minimum bore diameter
13 mm
FamilyProducts
C10MSDUCR070213
HAND Cutting direction
R - Right
HF Functional height
4.5 mm
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
L Cutting edge length
7.7 mm
LF Functional length
150 mm
LH Head length
16 mm
LOC-03 B Shank width
9.5 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
22
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0100
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03 H Shank height
9 mm