C10KSCLCL060212
C10KSCLCL060212
Sumitomo
Артикул: C10KSCLCL060212
В наличии
В корзину
Характеристики
A2A Clearance angle major Pos. A
7 Degree
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
6.35 mm
BLDA Tool style code Position A
3
C1A Insert thickness Pos. A
2.38 mm
CEATC Tool cutting edge angle type code
E - Front lead angle
CEDC Cutting edge count
1
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
SU - Sumitomo
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
D1A Corner radius Pos. A
0.8 mm
DCC Design configuration style code
C - Hard metal shank with steel head, no construction features
DCP Data chip provision
0 - Without data chip
DIN
ZYL01002205
DIN CSW1
CC0602083N
DMIN Minimum bore diameter
12 mm
END KAPP End chamfer
1
EPSR Insert included angle
80 Degree
FamilyProducts
C10KSCLCL060212
GAMO Rake angle orthogonal
0 Degree
HAND Cutting direction
L - Left
HF Functional height
4.5 mm
Interface codes
J6 /
Interface codes CSW1
J41 /
ISISO A Indicator for ISO cutting plate Pos.A
ISYC Subclass
309-01 - Tool holder for longitudinal and transversal turning
KAPR Tool cutting edge angle
95 Degree
L Cutting edge length
6.4 mm
LAMS Inclination angle
0 Degree
LF Functional length
125 mm
LH Head length
14 mm
LOC-03 B Shank width
9.5 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
22
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0100
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03 H Shank height
9 mm