C10-08SCLCR06-140-C
C10-08SCLCR06-140-C
DIN CSW1
CC0602993L
DMIN Minimum bore diameter
10 mm
GAMF Rake angle radial
9 Degree
GAMP Rake angle axial
0 Degree
KAPR Tool cutting edge angle
95 Degree
LF Functional length
140 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
8 mm
LOC-03 H Shank height
7 mm