C10KSCLCR06
C10KSCLCR06
Sumitomo
Артикул: C10KSCLCR06
A2A Clearance angle major Pos. A
7 Degree
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
6.35 mm
C1A Insert thickness Pos. A
2.38 mm
CEATC Tool cutting edge angle type code
B - Side and front lead angle
D1A Corner radius Pos. A
0.8 mm
DIN CSW1
CC0602083N
DMIN Minimum bore diameter
12 mm
FamilyProducts
C10KSCLCR06
GAMO Rake angle orthogonal
0 Degree
HAND Cutting direction
R - Right
HF Functional height
4.5 mm
L Cutting edge length
6.4 mm
LAMS Inclination angle
0 Degree
LF Functional length
125 mm
LH Head length
14 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
22
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0100
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03 H Shank height
9 mm