21569-M33X1.5
21569-M33X1.5
DIN
ZYL02502105
LOC-03 DCONMS Diameter
25 mm
LOC-03-DIN
ZYL02502105
Name Identifying order number
21569-M33X1.5
NOF Flute count
5
OAL Overall length
160 mm
PLCD Gate diameter
31.43 mm
TCL Tap chamfer length
3.067373 mm
TD Thread diameter
33 mm
THL Thread cutting part length
22 mm
THOD Thread designation
MF33x1.5-6H
TP Thread pitch
1.5 mm